دسته بندی نشده

راهنمای کامل انتخاب سایز النگو + آموزش تصویری

مقدمه

النگو “Bangle” یکی از اکسسوری‌های طلا و جواهر است که از گذشته تاکنون، موردتوجه زنان و دختران بوده است. به‌ویژه در کشور ما و کشورهای آسیایی دیگر نظیر هند، طرفداران بسیاری دارد. علاقه زنان به النگو فقط به داشتن مدل‌های به‌روز و زیبای آن منتهی نمی‌شود، بلکه سایز النگو نیز بسیار قابل اهمیت است و بایستی متناسب با سایز مچ دستشان باشد. چراکه النگو به‌صورت دائمی در دست است، باید برای فرد راحت باشد و آسیبی به دست وارد نکند.
در این مقاله به بررسی اندازه‌های استاندارد و رایج النگو می‌پردازیم تا به‌راحتی بتوانید انتخاب النگو موردنظر خود را انجام دهید.

چگونه سایز النگو مناسب مچ دست خود را پیدا کنیم؟

تمامی النگوها توسط قطر داخلی آنها اندازه‌گیری می‌شوند، به‌طوری‌که ما به‌راحتی می‌توانیم از خط‌کش استفاده کرده و اندازه‌گیری داخلی النگو را برحسب سانتی‌متر یا میلی‌متر انجام دهیم. البته اگر در خانه النگویی دارید که سایز آن متناسب با مچ دست شماست، قطر داخلی آن را اندازه‌گیری کنید و طبق راهنمایی که در ادامه مطلب می‌خوانیم، می‌توانید به‌راحتی سایز موردنیاز النگو خود را تشخیص دهید.

برای اندازه‌گیری و به دست آوردن سایز متناسب دست شما دو روش موجود است که در ادامه به بررسی این دو روش تعیین سایز النگو می‌پردازیم. با توجه به آنها می‌توانید سایز مناسب مچ دستتان را پیدا کنید.

1. روش اول برای انتخاب سایز النگو

این روش بر پایه محیط دست است و برای اندازه‌گیری سایز دست خود، به تکه‌ای روبان، نخ، کاغذ یا نوار و یک خط‌کش نیاز دارید.
برای اندازه‌گیری، نوک انگشت شست و انگشت کوچک را بر روی‌هم قرار دهید و در این حالت، روبان یا کاغذ را به دور پهن‌ترین قسمت دست خود حلقه کنید. سپس با خودکار یا ماژیک محل اتصال آن را علامت بزنید. بهتر است در این قسمت قطورترین قسمت دست را برای اندازه‌گیری انتخاب کنید. برای اندازه‌گیری سایز النگو کودکان نیز به همین روش باید عمل کنید و انگشت شست کودک را بر روی دست او جمع کرده و سپس اقدام به اندازه‌گیری کنید.

راهنمای سایز النگو
پس از انجام این فرآیندها، روبان‌ یا کاغذی را که علامت زدید از دور دست، باز کنید و بعد به کمک خط‌کش طول دقیق آن را اندازه بگیرید. با توجه به جدول که انواع سایزهای النگو نام برده شده، شماره متناسب النگو خود را تعیین کنید.

راهنمای سایز النگو

2. روش دوم برای انتخاب سایز النگو

اگر النگو دیگری دارید که سایز آن با اندازه مچ دستتان متناسب است و با آن احساس راحتی می‌کنید، می‌توانید به کمک آن، تعیین سایز النگو را انجام دهید.
در این روش، النگو موردنظر را بر روی خط‌کش قرار داده و قطر داخلی آن را اندازه‌گیری کنید. سپس اندازه به دست آمده را با جدول زیر مقایسه کرده و سایز موردنیاز خود را تشخیص دهید.

راهنمای سایز النگو

نکات موردتوجه در حین اندازه‌گیری سایز النگو

• برای اندازه‌گیری درست سایز النگو، مطمئن شوید که قسمت داخلی النگو را اندازه‌گیری می‌کنید و به لبه بیرونی النگو نمی‌رسید. سپس نزدیک‌ترین اندازه (اندازه بزرگ‌تر) را از بین گزینه‌های جدول انتخاب کنید.
• در روش استفاده از نوار تا جایی که ممکن است انگشت شست را در دست خود خم کنید؛ چراکه شما در همین حالت النگو را وارد دست خود می‌کنید.
• نوار اندازه‌گیری حتماً باید به دور پهن‌ترین قسمت دست شما پیچیده شود. همچنین نوار نباید شل باشد و باید محکم آن را نگه‌دارید و طوری اندازه بگیرید که النگو در دستتان بزرگ و آزاد باشد.
• اگر بنابه دلایلی از سایز به دست آمده مطمئن نیستید و یا می‌خواهید هدیه بگیرید، بهتر است از قطر متوسط 65 میلی‌متر استفاده کنید که برای اکثر بانوان مناسب است.

سایز النگو در سایر کشورها

در کشورهای دیگر تعیین سایز و اندازه النگو، با توجه به اندازه مچ بسیار کوچک، کوچک، معمولی، بزرگ و بسیار بزرگ، تقسیم‌بندی می‌شود. این اندازه‌ها بر روی وب‌سایت‎‌های فروشگاهی به ترتیب سایز و اندازه‌های النگوها مشخص می‌شود که به‌صورت زیر است:

1-النگو سایز بسیار کوچک: قطر داخلی 57 میلی‌متر
2-النگو سایز کوچک: قطر داخلی 60 یا 61 میلی‌متر
3-النگو سایز معمولی: قطر داخلی 63 تا 65 میلی‌متر
4-النگو سایز بزرگ: قطر داخلی 67 میلی‌متر یا بیشتر
5-النگو سایز بسیار بزرگ: قطر داخلی 71 میلی‌متر

اما به‌طورکلی النگوها برحسب استانداردهای جهانی به سه گروه سایزی تقسیم‌بندی می‌شوند:

1. سایز کوچک: دارای قطر 60 میلی‌متر و محیط 18.9 سانتی‌متر
2. سایز متوسط: دارای قطر 65 میلی‌متر و محیط 20.4 سانتی‌متر
3. سایز بزرگ: دارای قطر 70 میلی‌متر و محیط 22 سانتی‌متر

سایز النگو مناسب کودکان

اگر بنابه ‌هر دلایلی نتوانید اندازه مچ دست کودک را اندازه بگیرید؛ بهتر است با توجه به نکات زیر که به‌صورت تقریبی سایزها و اندازه‌های متناسب دست کودکان ذکر شده، سایز النگو کودک را انتخاب کنید.

1- سایز دست کودکان 6 ماهه، تقریباً 10 سانتی‌متر است.
2- سایز دست کودکان 6 تا 12 ماهه، تقریباً 11.5 سانتی‌متر است.
3-سایز دست کودکان 12 تا 24 ماهه، تقریباً 13 سانتی‌متر است.
4-سایز دست کودک 2.5 ساله، تقریباً 14 سانتی‌متر است.
5-سایز دست کودک 6 تا 8 ساله، تقریباً 15 سانتی‌متر است.
6-سایز دست کودک 9 تا 13 ساله، تقریباً 16.5 سانتی‌متر است.

سخن پایانی

اکسسوری‌ها و زیورآلات امروزه موردتوجه قرار دارند و در استایل‌های متفاوتی استفاده می‌شوند؛ اما اگر زیورآلات مورداستفاده شما سایز مناسبی نداشته باشد، باعث اذیت شما می‌شود و یا اگر اکسسوری بزرگ‌تر باشد، باعث گم‌شدن آن خواهد شد؛ بنابراین در هنگام خرید زیورآلات و اکسسوری‌ها به‌صورت آنلاین، بهتر است از سایز موردنیاز خودآگاه باشید. این مورد در مورد النگو بسیار مهم‌تر از سایر اکسسوری‌ها است.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *